NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ 1 MAYIS`TA ALANLARA VE DAYANIŞMAYI BÜYÜTMEYE ÇAĞIRIYORUZ! ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   ARAMA   genç-İMO ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA


genç-İMO Ana Sayfa

16 OCAK 2019, ÇARŞAMBA   

 

1 MAYIS`TA ALANLARA VE DAYANIŞMAYI BÜYÜTMEYE ÇAĞIRIYORUZ!

    Yayına Giriş Tarihi: 29.04.2016  Güncellenme Zamanı: 03.06.2016 10:31:07  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 30.04.2016 13:53:44

genç-İMO 9.Dönem Öğrenci Konseyinin 1 Mayıs dolayısıyla yaptığı açıklama. 30 Nisan 2016

1 MAYIS`TA ALANLARA VE DAYANIŞMAYI BÜYÜTMEYE ÇAĞIRIYORUZ!

Bizler TMMOB`ye bağlı İnşaat Mühendisleri Odası öğrencisi üyeleriyiz.

Toplumun her bireyinin eşit, parasız, bilimsel ve ana dilde eğitim hakkını savunanlarız.

Bizler bilimi ve tekniği halkın yararına kullanma; birlikte karar alma, birlikte üretme, birlikte yönetme kültürünü benimseyen öğrencileriz.

Bizler zorlu mühendislik eğitimi sonucu edineceğimiz mesleki bilgi ve emeğimizin yok pahasına pazarlanmasına karşı çıkanlarız.

Bizler toplumun can ve mal güvenliğinin teminatı bir mesleğin öğrencileri olarak fiziki şartarı yetersiz, laboratuvarı olmayan ve öğretim kadrosu son derece sınırlı yeni inşaat fakültelerinin açılmasına karşı olanlarız.

Kaza olarak nitelendirilen iş cinayetlerinden, iş güvenliği uzmanı sıfatı ile sorumlu tutulmaya karşı mücadele edenleriz.

Dünyanın, kadının emeği ile güzelleşeceğine inananlarız. İş hayatında ve toplumsal yaşamda her türlü ayrımcılığa karşı duranlarız.

Eşitlikçi, özgürlükçü, haktan, adaletten ve barıştan yana olanlarız.

Hayatın her alanında gericiliğe karşı mücadele veren; insani değerlere göre hareket edip, laikliği savunanlar ve öteki yapılmaya karşı çıkanlarız.

Bizler inşaat mühendisliği öğrencileri olarak mücadele anlayışımızı TMMOB ve İnşaat Mühendisleri Odası geleneklerinden ve emekçi sınıfların haklı kavgasından almaktayız. Sömürü üzerine kurulmuş bu düzenin eğitim ve meslek hayatımıza verdiği zararların bilincindeyiz. Ucuz iş gücü yaratmak amacıyla gün geçtikçe sayısı artırılan, bilim ve teknikten uzaklaştırılan üniversitelerin, bizleri bencilliğe ve bireyselliğe sürükleyerek yetiştirme tarzına karşı çıkanlarız. Daha öğrenciyken işsizliğe, güvencesiz çalışmaya ve düşük ücrete Hayır diyenleriz. Emekçi sınıfına dahil olduğumuz gerçeği ve bilinciyle eğitim ve çalışma hayatımızda mesleki haklarımıza sahip çıkmak için emekçi sınıflara dahil olan herkesle dayanışma içerisinde mücadele verecek olanlarız.

Bencillik ve bireyselliğe karşı ortak değerlerimizin öne çıkarılarak daha da geliştirilmesini isteyen öğrencileriz.

genç-İMO 9. Dönem Öğrenci Konseyi olarak; tüm inşaat mühendisliği öğrencilerini ve kendini emekten yana gören herkesi, emekçilerin birlik ve dayanışma günü olan 1 Mayıs`ta haklarımıza, emeğimize ve mesleğimize sahip çıkmak üzere TMMOB İnşaat Mühendisleri Odasının kortejlerinde yer almaya çağırıyoruz.

YAŞASIN 1 MAYIS!

genç-İMO 9. Dönem Öğrenci Konseyi


Tüm Genç İMO - Gündem »

Bu 29.04.2016 gününden itibaren 423 defa okunmuştur.

Sayfayı Yazdır