NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ genç-İMO 8. YAZ EĞİTİM KAMPI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR! ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   ARAMA   genç-İMO ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA


genç-İMO Ana Sayfa

20 OCAK 2019, PAZAR   

 

genç-İMO 8. YAZ EĞİTİM KAMPI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR!

    Yayına Giriş Tarihi: 27.06.2016  Güncellenme Zamanı: 19.06.2017 11:13:24  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 27.06.2016 10:34:20

genç-İMO 8. Yaz Eğitim Kampı 02-09 Eylül 2016 tarihlerinde Seferihisar- İzmir`de düzenlenecektir. Son başvuru tarihi 29 Temmuz 2016`dır.

genç-İMO 8. Yaz Eğitim Kampı Başvuruları Başlamıştır!

genç-İMO 8. Yaz Eğitim Kampı 02-09 Eylül 2016 tarihlerinde Seferihisar- İzmir`de düzenlenecektir. Son başvuru tarihi 29 Temmuz 2016`dır.

Bu sene sekizincisini düzenleyeceğimiz kampımız, Üniversitelerimizde var olan, bireysel çıkar odaklı insan ilişkilerinin karşısında kolektif dayanışma içerisinde bir paylaşım kültürü sağlama amacı gütmektedir. Eğitim kampımızda gerçekleştireceğimiz seminer, söyleşi ve forumlar ile hem bilgilenmeyi hem de bilgilendirmeyi amaçlarken, atölye çalışmaları ile de kolektif üretimin örneklerini vereceğiz.


Kampımız boyunca her gün mesleki ve toplumsal içerikli bir konuyu seminer veya söyleşilerde tartışacağız. Bu coğrafyanın dört bir tarafından gelen arkadaşlarımızla ele alacağımız konulara farklı pencerelerden bakacak, birbirimizi dinlemeye ve anlamaya çalışacağız. Mesleğimizle ilgili birçok konuyu akademisyenlerden ve İnşaat Mühendisleri Odası`na emek ve gönül vermiş meslektaşlarımızdan dinleyecek, gerek seminerlerden sonra gerek kamp boyunca yaptığımız tartışmalarla da mesleğimizi anlamaya çalışacağız. Kısacası, kendi içinde bir düzen ile işleyecek oturumlarla, alışılmışın dışında bir tartışma kültürü içerisinde hem kendimizi anlatma fırsatı yakalayacak, hem de farklı fikirleri dinlemiş olacağız.


Ayrıca her gün yapılacak olan atölye çalışmaları ile, birlikte üretmenin tadına varacağız. Kendi ilgi alanlarımıza göre seçtiğimiz bu atölyeler ile hem kendimizi geliştirecek, hem eğlenecek hem de kampın son günü ürettiklerimizi sergileyeceğiz. Örneğin halk oyunları atölyesi kampın son günü bizlere bir gösteri sunacak veya film atölyesi hazırlanan kısa filmlerin gösterimlerini gerçekleştirecek.

Son olarak genç-İMO 8. Yaz Eğitim kampımızın amacına uygun bir şekilde hayata geçirilmesi için aşağıdaki hususları dikkatle incelemenizi önermekteyiz.

Kamp Öncesi Bilinmesi Gerekenler...

Kamp süresince katılımcıların yemek, konaklama, gezi ve kamp alanındaki aktiviteleri ile ilgili harcamaları İMO tarafından karşılanacaktır. Bunun dışındaki kişisel harcamaları her katılımcı kendisi ödeyecektir.

Katılımcılar, mayo, terlik gibi kişisel eşyalarını kendisi temin edecektir.


KAMP KURALLARI

Kampımıza sadece İMO tarafından ilan edilen listede isimleri olanlar katılmaktadır. Bunun dışında üye, yönetici, konuk vb. nedenlerle kampa katılmak isteyenlerin talepleri kabul edilmemektedir. İlan edilen listede ismi olanlardan herhangi bir nedenle kampa katılamayacak olanların, 01 Ağustos 2016 Pazartesi gününe kadar bu durumu bildirmeleri gerekmektedir. Aksi durumda kampa başvuru yaptığı halde gelemeyen her kişi bir başka kişinin gelmesini engellemektedir. Bu konuda tüm kamp katılımcılarının duyarlı olması zorunludur.


Kamp ulaşımı hakkında...

Katılımcıların bulundukları illerden Seferihisar Teos Ormancı kamp alanına kadar gelişleri ve Seferihisar`dan dönüşleri kendilerine aittir.

Kamp 02 Eylül 2016 Cuma  günü başlayacak ve 09 Eylül 2016 Cuma sabahı sona erecektir.

Kampa girişler
02 Eylül 2016 Cuma saat 09.00`da başlayacak ve 15.00`de sona erecektir.

Kamptan ayrılışlar
09 Eylül 2016 Cuma sabah 07.00`de başlayacak ve 12.00`de sona erecektir.

Kampa katılım sağlayan arkadaşlarımızın kamp süresi boyunca kamp alanında olmaları gerekmektedir.    


Her katılımcının kampa geliş ve kamptan ayrılış saatlerini; kamp başlamadan önce kamp sorumlusuna bildirmeleri gerekmektedir.


Kamp Süresince...

- Eğitim kampımızın verimli geçmesinin en önemli koşulu her katılımcının tüm etkinliklere (seminerler, atölyeler, çalışma grupları, akşam sohbetleri... vb) tam katılım sağlamasıdır.

- Kamp süresince katılımcılar kendilerine dağıtılan genç-imo tişörtlerini giyecektir.

- Kamp süresince ortak alanların temizliğinden tüm katılımcılar sorumludur.

- Katılımcılar kendilerine verilen odalarda konaklayacaklardır. Kamp süresince kendi odası dışında başka bir alanda konaklamayacaktır.

- Kamp süresince ortak alanların kullanılmasında, yemeklerde ve serbest zamanlarda maksimum sağlık tedbirleri alınacaktır. Kişilere özel verilen kamp malzemelerinin sınırlı sayıda olduğu için dikkatli kullanılması gerekmektedir.

- Kamp süresince, kamp programı dışında önerilen etkinlikler veya yaşanan sorunlar genç-İMO öğrenci konseyiyle paylaşılmalıdır.

- Hava karardıktan sonra denize girilmesi tehlikeli ve yasaktır. Deniz bisikleti ve kano gibi deniz spor aletleri kullanılmamaktadır. Serbest zamanlarda ve spor aktivitelerinde, denize giriş çıkışlarda kamp sorumlularının belirlediği kurallara uyulmalıdır.

- Kamp içerisinde belirlenen saatler dışında alkol kullanılması yasaktır.

- Kamp süresince sağlık vb. acil durumlar dışında kamp alanını terk etmeye izin verilmeyecek ve bu nedenler dışında kampı terk eden arkadaşlar kamptan ayrılmış kabul edilecektir.

Kampımızı en yüksek verimlilikle ve sorunsuz geçirmek için, gerekli olduğunu düşündüğümüz yukarıdaki maddelere uymayan arkadaşlarımız, genç-İMO konseyin kendileri hakkında kampta kalıp kalmayacağı ile ilgili vereceği kararları kabul etmiş sayılır. Amacımız yasaklar ve kurallarla dolu bir kamp yapmak değil tam aksine, katılımcı, uyumlu ve güvenli bir ortamda, hayal ettiğimiz bir geleceği yansıtan yedi gün geçirebilmektir.

genç-İMO 8.YAZ EĞİTİM KAMPI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ:  
 
genç-İMO 7. Yaz Eğitim Kampı haberi için tıklayınız..

genç-İMO 6. Yaz Eğitim Kampı haberi için tıklayınız..

genç-İMO 5. Yaz Eğitim Kampı haberi için tıklayınız..

genç-İMO 4. Yaz Eğitim Kampı haberi için tıklayınız..


genç-İMO 3. Yaz Eğitim Kampı haberi için tıklayınız..

genç-İMO 2. Yaz Eğitim Kampı için tıklayınız..

genç-İMO 1. Yaz Eğitim Kampı için tıklayınız..


 
genç- İMO 9. Dönem Öğrenci Konseyi


Tüm Genç İMO - Gündem »

Bu 27.06.2016 gününden itibaren 2459 defa okunmuştur.

Sayfayı Yazdır