NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ DİYARBAKIR, VAN VE ELAZIĞ SALDIRILARINI KINIYORUZ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

20 OCAK 2019, PAZAR   

8

DİYARBAKIR, VAN VE ELAZIĞ SALDIRILARINI KINIYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 18.08.2016   Güncellenme Zamanı: 18.08.2016 17:48:14  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 18.08.2016 17:27:52

İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, Diyarbakır, Van ve Elazığ`da yaşanan saldırılar nedeniyle yaptığı basın açıklaması. 18 Ağustos 2016

Diyarbakır, Van ve Elazığ Saldırılarını Kınıyoruz
 
Ülkemizde durmadan patlatılan bombalar nedeniyle her gün sayısını hatırlamadığımız can kayıpları oluyor, yüzlerce insanımız yaralanıyor. Bir depremde yaşayacağımız kadar can kayıpları, yaralanmalar ve mal kayıpları oluyor. Her masum insanımız, beklemedikleri bir yerde, bu bombalarla ve bombaların yaratacağı ölüm ve yaralanmalarla karşılaşabilir.

Ülkemizin güneyi uzun bir süredir bir iç savaş yaşıyor. İnsanlar bir yandan ölüyorlar diğer yandan da yerlerini yurtlarını terk ediyorlar. Yurtlarını terk eden bu insanlar ayakta kalsalar bile ülkelerini terk etmenin yarattığı ruhsal çöküntüden kurtulabilmeleri kolay değil. Bunun acısını hayatları boyunca iç dünyalarında yaşamaya devam edecekler.

Ülkemiz, 5 Haziran 2015 tarihinden bu yana patlayan ve patlatılan bombaların ortaya çıkardığı acı sonuçları yaşarken, 15 Temmuz darbe girişiminin yarattığı travmayla bir kez daha sarsıldı, bir iç savaşın eşiğinden döndü.

Kurt puslu havayı sever, örneğinde olduğu gibi bir takım karanlık güçler yine harekete geçti. Ardı ardına Diyarbakır, Van ve Elazığ İllerimizde patlatılan bombalarla onlarca insanımızı öldürdüler, yüzlercesini de yaraladılar. Bir iç savaş yaratmak isteyen güçler yine boş durmuyorlar.

Bu saldırıları gerçekleştirenleri şiddetle kınıyoruz.

Patlatılan bombalarla yaşama hakkı ellerinden alınan insanlarımızın yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da sağlık diliyoruz.
 
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı: 321

Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır