NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ TMMOB ÖĞRENCİ EVİ VE SOSYAL TESİSLERİ İÇİN BAĞIŞ KAMPANYASI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

21 OCAK 2019, PAZARTESİ   

50

TMMOB ÖĞRENCİ EVİ VE SOSYAL TESİSLERİ İÇİN BAĞIŞ KAMPANYASI

    Yayına Giriş Tarihi: 24.04.2013   Güncellenme Zamanı: 24.04.2013 13:46:23  Yayınlayan Birim: ÇANAKKALE ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 24.04.2013 13:43:58

TMMOB Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri için bağış kampanyası başlattı.

TMMOB Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri için bağış kampanyası

TMMOB, son yıllarda gerçekleştirdiği en önemli projelerinden birisi olan TMMOB Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri için bağış kampanyası başlattı.

TMMOB Yönetim Kurulu, Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri"nin yapım işlerinde kullanılmak üzere bağış kampanyası başlatılması ve kampanyanın 31 Ağustos 2013 tarihine kadar sürdürülmesi kararı aldı. 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı kampanyayla ilgili yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıl TMMOB Eski Başkanı Teoman Öztürk`ün ölüm yıldönümünde temeli atılan, yine Teoman Öztürk`ün ölüm yıldönümü olan 11 Temmuz 2013 tarihinde açılışı planlanan Öğrenci Evi`nin tamamlanması için tüm TMMOB üyeleri ve dostlarının desteğine ihtiyaç duyduklarını belirti. 

Konuya duyarlı üyelerimiz ve dostlarımız aşağıdaki hesap numarasına bağış yapabilirler:

Bağışların yatırılacağı TMMOB Hesabı:
Türkiye İş Bankası Yenişehir Şubesi 5914161 
IBAN NO: TR110006400000142185914161

  

TMMOB Yönetim Kurulu Mehmet Soğancı, 2 Nisan 2013 tarihinde konuya ilişkin TMMOB örgütlülüğüne bir mesaj yayımladı:

"TMMOB ÖĞRENCİ EVİ VE SOSYAL TESİSLERİ" BAĞIŞ KAMPANYASI ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE

Sevgili Arkadaşlar,

TMMOB‘nin 41. ve 42. Genel Kurullarında kararı alınan ve son yıllardaki en önemli projelerimizden biri olan Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri‘nin inşaatı hızla ilerliyor. Binamızın açılışını Sevgili Başkanımız Teoman Öztürk‘ün ölüm yıldönümü olan 11 Temmuz 2013 tarihinde hep birlikte gerçekleştireceğiz.

Öğrenci Evi ve Sosyal Tesislerimizin inşaatı bugüne kadar odalarımızın katkıları ve arkadaşlarımızın yoğun çabaları ile yürüdü.

Sevgili Arkadaşlar,

Şimdi gelinen bu günde öğrenci evimizin hepimizin, hepinizin maddi desteğine ihtiyacı var.

TMMOB Yönetim Kurulumuz 30 Mart 2013 tarihli toplantısında; "TMMOB Öğrenci Evi ve Sosyal Tesislerinin yapım işlerinde kullanılmak üzere bütün Odalarımızın üyelerini ve Oda dostlarını kapsayacak şekilde bir bağış kampanyası başlatılması, kampanyanın 31 Ağustos 2013 tarihine kadar sürdürülmesi" kararı aldı. 

TMMOB Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi yapımına kullanılacak olan bağışlarımız TMMOB tarafından açılan hesaba yatırılacak. Bağış kampanyamız için gerekli duyurular ve girişimler Odalarımız tarafından yürütülecek, bağış yapan kişilerin ve kurumların isimleri TMMOB Öğrenci Evi ve Sosyal Tesislerine konulacak.

Sevgili Arkadaşlar,

Bu çerçevede, başlatılan bağış kampanyamıza hepimizin, TMMOB, oda ve şube yönetim kurulu üyelerinin, TMMOB ve odaların onur ve denetleme kurulu üyelerinin, oda ve TMMOB Genel Kurul delegelerinin, örgütlü üyelerimizin coşkuyla katılacağına, çevrelerine bu kampanyayı anlatacağına ve katılım yönünde çağrıda bulunacağına çok inanıyorum.

Çünkü "Gençlik geleceğimizdir" sözünden hareketle, aydınlık yürekli aydınlık beyinli mühendis, mimar, şehir plancısı adayı arkadaşlarımızın en iyi şekilde yetişebilmesi için, aydınlık yarınlarımız için Öğrenci Evimizin önemini hepimiz çok iyi biliyoruz.

Büyük Usta Nazım‘ın da söylediği gibi;

Türkü söyler gibi yapılmıyor yapı 
bu iş biraz zor.
Zor ama yapı yükseliyor, yükseliyor.

Birlikte hayalini kurduğumuz Öğrenci Evimiz için birer tuğlayı da hepimiz ayrı ayrı koyarak, bu yapıyı hep birlikte yükselteceğiz, bitireceğiz.

Mehmet Soğancı
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı


Okunma Sayısı: 1439

Çanakkale Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır